Treść jest najważniejsza

słowa kluczoweCoraz częściej możemy słyszeć, że przy działaniach SEO najważniejszym elementem jest treść. Wszyscy, który zajmują się SEO powiedzą, że zawsze tak było i nie jest to szczególne odkrycie. Tak naprawdę jednak chodzi o to, że roboty Google się poprawiły i są dużo lepsze niż jeszcze jakiś czas temu. Wystarczyło niekiedy powtarzać masowo jakąś frazę bez sensu i pozycjonowanie i tak było skuteczne. Jednak nie dziś, teraz za takie działania trzeba spodziewać się kary ze strony Google i wyrzucenia poza wyszukiwarkę. Roboty Google zbierają informację o stronach i badają ich treść, po czym nadają im rangę dla konkretnych fraz. Im większa będzie ta ranga, tym wyższą pozycję w przypadku wpisania danego słowa strona będzie w stanie uzyskać.

Jakie działania podjąć, by rzeczywiście udało się zdobyć wysoką pozycję i działać zgodnie z tym co wymyśliło Google? Przede wszystkim przygotowujmy treści unikalne, które mają frazy kluczowe w ilości 3-5%. Musimy pamiętać, że jeśli na naszej stronie nie będą pojawiać się frazy, na jakie chcemy być widoczni nie ma szans, by w ogóle pojawić się przy tych frazach w wynikach Google. Nie jest już tak ważna forma gramatyczna, gdyż roboty Google są już coraz lepsze w języku polskim. Na stronie głównej nie uda się umieścić wszystkich istotnych treści. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie prowadzenie podstron tematycznych oraz bloga. Im więcej treści będziemy przygotować tym większe będą szanse na to, by skutecznie wypozycjonować swoją stronę. Chodzi o to, by uzyskać tak zwany ruch długiego ogona czyli z mało popularnych fraz. Niektóre serwisy twierdzą, że właśnie z takich fraz mają największy ruch na stronie.jakie treści na stronę

Najważniejsze jest znalezienie fraz, pod którymi chcielibyśmy się pozycjonować. Zastanówmy się więc co trzeba byłoby wpisać w wyszukiwarkę, gdybyśmy chcieli znaleźć taką firmę jak nasza. Należy sprawdzić czy na te frazy pozycjonuje się konkurencja. Warto sprawdzić między innymi przez Google Adwords jaki ruch możemy z danych fraz uzyskać, jak często są one wyszukiwane. Warto na początek wybrać takie frazy, które nie są zbyt krótkie i bardzo oblegane, gdyż przy takich słowach pozycjonowanie będzie szczególne trudne do zrealizowania i trudno liczyć na to, by przyniosło odpowiednie efekty. Trudniejsze frazy lepiej odłożyć sobie na później.